How to wikidot

Czytaj zanim wrzucisz

Przed wrzuceniem trzeba się zgodzić na ogólnie przyjęte konwncje.
Pamiętaj.
Jeżeli dzięki twojemu poprawnemu sformatowaniu matriałów na stronie odnalezienie go zajmie o 5 minut mniej czasu… sumarycznie całej grupie zajmie ponad godzine mniej czasu.

Jak dodać treść ? - krok po kroku.

1. Wpisujesz w przeglądarkę :
* datę ( tutaj o formacie )
* + opis przedmiotu (jeśli dotyczy)
* + opis danego wpisu
* np. "2006-11-04_am2 notatki z wykladu"

2. Tworzymy nowa stronę - Jak czegoś brakuje to klikasz opis składni wiki
3. Zapisujemy -> klikamy zapis
4. Tagujemy -> Klikamy tagi i umieszczamy je zgodnie z konwencją

Jak edytować strony - szybki start

Jeśli tylko masz odpowiednie uprawnienia, po prostu wciśnij guzik edit, który znajduje się na dole każdej ze stron. Otworzy się wtedy edytor z odpowiednimi opcjami.

Aby stworzyć link do nowej strony, użyj składni [[[nazwa nowej strony]]] or [[[nazwa nowej strony | tekst do wyświetlenia]]]. Kliknij na link (który powinien mieć inny kolor, jeśli strona nie istnieje), utwórz nową stronę i edytuj ją. W ten sposób możesz rozbudowywać strony i tworzyć połączenia pomiędzy nimi.
Albo wpisz jej nazwę tutaj i otaguj !

Mimo że tworzenie stron i ich edycja jest stosunkowo prosta, istnieje jeszcze cala masa innych opcji, które pozwalają na stworzenie całkiem zaawansowanych sajtów. Więcej dowiesz się odwiedzając Strony dokumentacji.

Tagi

Piszemy małymi literami.
Tutaj masz listę już używanych tagów

Dostępne trzyliterowenazy przedmiotów : am2, etc. … + "materiały wykład laborki smieszne.." … patrz lista już używanych tagów.
Warto wspomnieć iż angielski jest tu wyjątkiem ze względu na podział na grupy. Stąd dla nagielskiego mamy odpowiednio:

  • lachowicz
  • ktośtam :P (tu wtaw odpowniednie nazwisko)

Daty

Daty zaposiujemy w formacie zgodnym z normą ISO 8601, formacie rozszerzonym YYYY-MM-DD hh:mm (przy czym godzina i minuty są opcjonalne)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.